Український / English

    

 

 

 

 
 
 


оформити замовлення
 
Високі бородаті іриси (ТВ – Tall Bearded)
Високі мініатюрні іриси
Високі бордюрні іриси:;
Iриси інтермедія (IB – Intermediate Bearded)
Карликові іриси (Standard Dwarf Bearded)
Лiлійники
NEW!!! Iриси M.Саттона (M. Sutton) и Антона Мего!
NEW! Iриси Mid-America Garden:
NEW! Iриси Баррі Блайза и його сімьї
Півонії
Хости
 
 

 

Історія лилейника

Трохи про нього: красоднева, або лілiйника, азіатського подорожнього.

Лилейник, гемерокалліс, красоднев, жовта лілія - ​​все це назви однієї рослини. Его кущі з красиво вигнутий, як бі струменіють листя зберігають свой Привабливий вигляд течение Усього сезону - з весни, до Настанов осінніх заморозків. А во время Цвітіння ВІН активно демонструє пріголомшліву Барвиста палітру. Причем Ранкова Свіжість відкритих на світанку квіток повторюється знову и знову, оскількі Кожне Суцвіття Несе безліч прекрасних бутонів.

Лилейники відомі людині з глибокої давнини, а вперше офіційно описав цю рослину Карл Лінней в 1753 році. Він же і назвав його Hemerocallis - від латинського "Hemera" - день, і "Callos" - краса.

Так і вийшов "красоднев", так здавна називають "лилейник" на Русі через те, що одна квітка живе всього один день. Однак в письмових джерелах ця квітка зустрічається у Конфуція, який жив в 551-470 рр. до нової ери.

Історія культивування лілійників має давнє коріння - вже близько 2500 років тому китайці вирощували їх в своїх садах. У той час ароматні квітки і бутони лілійників використовували в їжу, їх сухі квіткові бруньки додавали до м'ясних страв як приправу, а молоді пагони - в салати. Застосовувалося рослина і в медичних цілях: сік з молодих коренів - проти цирозу печінки і від жовтяниці, зварені молоді пагони - проти лихоманки і кровотеч.

Жовта лілія, або лилейник в природі виростає в південній Європі, на сході Азії. Лилейник - квітка радості, дотик до якого відносить геть все прикрощі та суму. Поетична легенда про виникнення махрової форми 'Kwanso' розповідає про те, як молода принцеса, милуючись красою квітки лилейника, не помітила що наближається бурі. У цей момент блискавка вдарила прямо в квітку, який на очах у здивованої принцеси перетворився в махровий!

На пелюстках квіток лилейника може перебувати малюнок у вигляді обруча, вічка, водяного знака, ореолу, лінії ...

"Вічко" - пляма в зіві більш темного або яскравого кольору, ніж основний;
"Водяний знак" - забарвлення плями світла;
"Обруч" - інша забарвлення в зіві вище вічка;
"Ореол" - забарвлення обруча відрізняється лише інтенсивністю;
"Середня лінія" - інша забарвлення уздовж центральної жилки;
"Пікоті" - облямівка пелюсток забарвлена ​​в інший колір;
"Контрастне жилкування" - анастомози жилок іншого забарвлення;

Красоднев, або Лилейник. Як вже відомо, друга назва лилейника - красоднев, відображає здатність цієї рослини. Кожна квітка живе і красується всього один день, тобто тривалість квітки, як правило, не більше одного дня. Однак протягом усього періоду цвітіння постійно розпускається таку кількість бутонів, що таку особливість часом важко помітити, завдяки рівномірному цвітінню і достатку одночасно розкритих квіток тривалість цвітіння кожної рослини перевищує три тижні.

Час цвітіння з червня до серпня, в залежності від сорту. Підібравши правильно види і сорти можна домогтися безперервного цвітіння лілійників з кінця весни і до початку осені. Одні цвітуть в травні - червні, інші - тільки в липні. Однак більшість гібрітних сортів цвітуть з червня по вересень.

Різноманітність забарвлень вражає - від білої до темно-коричневої. Існують мініатюрні сорти з квіткою до 3 см в діаметрі (мелкоцветковиє) і величезні - до 20-22 см (крупноцветковие і спайдер форма) . Залежно від сорту буде цвісти з весни і до пізньої осені.

Лилейник, або красоднев може стати прикрасою будь-якого саду. Вони підходять практично для всіх типів ландшафтного оформлення, одиночних і групових посадок на газонах, біля водойм, на тлі чагарників і дерев. Лилейники також використовують на зрізання. Гемерокаліс користується величезною популярністю у ландшафтних дизайнерів і власників присадибних садів, завдяки не тільки своєю красою, а й невибагливості.

Всього 10-15 років тому мало хто спокушався на лилейник, так як він був представлений на Україні тільки в видових формах. Але при появі сортових новинок Американської і Австралійської селекції Україна пережила справжній бум.

Зараз майже в кожному саду є хоч і не велика колекція лілійників і кожному хочеться придбати щось новеньке. Адже вони чудово поєднуються з різними видами рослин, декоративними травами, чагарниками. Відмінно підкреслюють хвойні культури, троянди. Дуже добре маскують догляд ранніх весняних цибулинних рослин. Прекрасно обрамляють берега водойм і бордюри.

Лилейник завжди можна грамотно вписати в будь-який ландшафт, толі створити скромний сільський стиль або догодити найвишуканішого шанувальника розкоші, найостаннішими селекційними шедеврами, від яких просто важко відірвати погляд.

Вони просто заворожують своїми мереживами і здіймає піною, блищать соковитістю барв і блиском алмазного напилення, на щільних, як би воскових, або ж ніжних тонких пелюстках. Так - це краса одного дня, але вона повторюється щодня і в пам'яті залишається назавжди.


крупноквіткові | мелкоцветковиє | махрові | спайдер форм


 
 

Copyright © Ирисовый рай Татьяны Косовской. All rights reserved.